Milanovčani odoleli u Krčagovu

JEDINSTVO PUTEVI-METALAC 0:0

Trend pozitivnih rezultata je nastavljen.Poznata krilatica"važno je dopisivati,a ne prepisivati"sve više dobija smisao kada su naši fudbaleri u pitanju i njihov plasman na tabeli.U okviru 9.kola Prve lige Srbije,Jedinstvo Putevi-Metalac 0:0. Na krilima dobrih rezultata i efikasne igre u prethodnim utakmicama,Metalac je sa velikim optimizmom dočekao ovaj duel,kako bi dobra forma bila potvrđena i prvom pobedom u gostima.S druge strane domaćin je u prošlom kolu doživeo tek prvi poraz u prvenstvu,i novi neuspeh bi značajno pokvario dosadašnji utisak.Ovo je uslovilo da i jedni i drugi oprezno uđu u meč. Prvu izgledniju situaciju za postizanje gola imali su fudbaleri Jedinstva u 19.min.Bivši fudbaler Metalca,Ljubomir Arsić oprobao je svoj šut iskosa sa desne strane sa ivice kaznenog prostora ali je Pejović bio dobro postavljen i skrenuo loptu u korner.Uzvratio je Metalac u 27.min.,takođe udarcem iz daljine.Pokušao je Ivanović sa 25m,iskosa s leve strane,da iznenadi Zečevića ali je golman domaćih dobro intervenisao.Praktično,to je bilo sve za prvih 45 minuta. Drugo poluvreme donelo je dinamičniju igru.Imali su domaći fudbaleri nekoliko prilika,ali je odbrana Metalca na čelu sa golmanom Pejovićem iz svih duela izašla kao pobednik. Ilustracije radi,pokušaj Grujičića u 49.min. osujetio je bek Filipović izbacivanjem lopte u korner,da bi golman Metalca sjajno intervenisao u 72.min. posle slobodnog udarca Simića sa preko 30m.Dva minuta kasnije,sa slične razdaljine,svoj šut je oprobao i kapiten gostiju Luković,ali se Žečević nije dao iznenaditi.Poslednju priliku na utakmici imalo je Jedinstvo.Igrao se 86.min.,Nikitović je na desnoj strani idealno pronašao Jeremića, usledio je šut sa oko 10m,ali je bek Metalca Filipović,u poslednjem trenutku,spasao svoj gol i izbacio loptu u korner.U nadoknadi vremena,pokušao je gost preko Ćirkovića da nešto više učini ali su štoperi domaćih osujetili taj pokušaj. Na kraju nerešen rezultat,po svemu prikazanom,realan ishod!

Stadion:SC"Jedinstvo"u Krčagovu.

Gledalaca:oko 800.

Sudija:Ilija Brdar(Novi Sad). Žuti kartoni:Jeremić,Čančarević,Grujičić(Jed),Ivanović,B.Živković,Sedlar,Filipović(Met).

Jedinstvo: Žečević,Marjanović,Joksimović,Grujičić,Planić,Jovanović,Arsić(od 51.Simić), Čančarević(od 81.Da Silva),Vuković,Mudrinić(od 64.Nikitović),Jeremić. Tr:Ristanović

Metalac: Pejović,Rodić,Filipović,Luković(c),Mudreša,Gojak,Ćirković,Ivanović(od 61.Ružičić),Živadinović(od 80.Radisavljević),B.Živković,Vujović(od 61.Sedlar). Tr:Petrović