10.07.2019 | 17:00
Teren pored jezera, Zlatibor
vs

O utakmici

Danas su fudbaleri „Metalca“ odigrali prvu kontrolnu utakmicu u okviru druge faze priprema koje se sprovode na Zlatiboru. Protivnik im je bio rival iz prvoligaškog karavana, ekipa „Zlatibora“ iz Čajetine.

Zlatibor – Metalac 1:2 (0:0)

Šef stručnog štaba Milanovčana, Aleksandar Stanković je i ovog puta, kao i u duelu sa „Zvijezdom 09“, pružio priliku svim igračima, na koje se računa u novoj prvenstvenoj trci u Prvoj ligi Srbije. U sastavu jedino nije bilo Milana Jokića, pridošlice iz „Zlatibora“, koji je „zaradio“ povredu protiv „Zvijezde 09“ i trenira po posebnom režimu sa kondicionim trenerom Aleksom Boškovićem.

Tokom prvog poluvremena vodila se u većem delu ravnopravna borba i uglavnom između šesnaesteraca, tako da golmani nisu imali previše posla. Ipak, u finišu prvog poluvremena golman „Zlatibora“ je sigurno odbranio udarac Ješića sa ivice kaznenog prostora, a nedugo zatim istakao se i golman „Metalca“ Šćekić, efektnom intervencijom. Sve u svemu ne previše uzbuđenja u prvih 45 minuta susreta, ali treba reći da su Zlatiborci za nijansu bili konkretniji u igri.

U drugom poluvremenu sasvim druga slika na terenu pored jezera na Zlatiboru. Angažovanija igra Milanovčana donosi rezultat u 57. minutu, kada Vukadin uspeva da realizuje jedanaesterac i sigurno savlada golmana „Zlatibora“ za vođstvo od 1:0.

Samo tri minuta kasnije Milanovčani su poveli sa 2:0. Igrao se 60. minut kada Đurić ne uspeva da dobro zahvati loptu, ali se iskupio u istom napadu i spretno preko golmana „Zlatibora“ pogodio nebranjenu mrežu.

Delovali su Milanovčani sigurno i organizovano, ali su dozvolili protivniku da u 67. minutu smanji prednost „Metalca“ na 2:1. Indoletnost srednjeg reda i odbrane „Metalca“ spretno koristi napadač „Zlatibora“ i loptu iz okreta šalje pod prečku Jelovčevog gola.

U finišu susreta se u dva navrata istakao golman Jelovac, pa je rezultat ostao nepromenjen.

Naredni kontrolni meč fudbaleri „Metalca“ imaju u subotu, 13. jula, kada će se na istom terenu sastati sa „Iskrom“ iz Danilovgrada. Susret počinje u 17 časova.