29.09.2019 | 20:00
Stadion FK Trajal Kruševac
vs

O utakmici

U 11. kolu Prve lige Srbije fudbaleri Metalca odigrali su nerešeno na gostovanju u Kruševcu 1:1 (1:1). Utakmica visokog ritma sa prilikama na obe strane. Zadnjih dvadeset minuta utakmice domaći su ostali bez daha, Metalac je stvarao prilike, ali nije uspeo da ih iskoristi, pa smo na kraju videli prvi remi Metalca ove sezone.

Trayal – Metalac 1:1 (1:1)
11. kolo PLS.
Stadion “Mladost”, Kruševac, 29. septembar
Sudija: Dejan Trifković

Strelci: Kecap 23′ (Trayal), Katanić 45′ (Metalac)
Žuti kartoni: Jovanović 73′ (Trayal), Koraksić 61′, Katanić 63′, Savić 85′, Gočanin 90′ (Metalac)
Crveni karton: Šćekić 90′ (Metalac)

Trayal: Jovanović (g), Radić, Radmanovac, Milisavljević (Đurović 59′), Joof (Musah 82′), Liščević, Kecap (Petrović 73′), Jovanović, Gogić, Savić, Punoševac
Metalac: Šćekić (g), Maksimović (Vukmanović 71′), Gojković, Vranjanin, Ješić, Grbović (Savić 80′), Katanić, Jokić (Gočanin 75′), Mlađović, Mijailović, Koraksić

Domaći su iskoristili niz loših reakcija odbrane Metalca i u 23′ preko Kecapa došli do vođstva. Nisu se mirili sa tim rezultatom igrači Metalca i još su žešće krenuli prema golu Kruševljana. U zaostavnom vremenu prvog poluvremena, posle kornera sa desne strane, lopta dolazi do usamljenog Katanića, na drugoj stativi, kome nije bilo teško da je sprovede u mrežu za konačan rezultat prvog poluvremena 1:1.

U drugom poluvremenu više izglednih prilika stvorio je Metalac, nadtrčali su plavi domaće, kojima je ponestajalo daha, ali dobre prilike nisu materijalizovane, pa su na kraju obe ekipe morale da se zadovolje sa bodom. U poslednjim trenucima utakmice golman Metalca Šćekić dobio je crveni karton zbog prigovora.

U narednom kolu Metalac dočekuje ekipu Kolubare.

Autor fotografija: Sanja Sunce