21.02.2021 | 13:00
Stadion Karađorđe
vs

O utakmici

Do 23. kola Linglong superlige samo je Zvezda uspela da pobedi Proleter na „Karađorđu“. Sada je to postigao i Metalac rezultatom 1:2 i upisao drugi trijumf zaredom u prolećnom delu prvenstva. Dugo su milanovački plavi čekali sva tri boda s gostovanja, još od trijumfa protiv Inđije u oktobru prošle godine. Šef njihovog stručnog štaba, Žarko Lazetić, ne krije zadovoljstvo ishodom u Novom Sadu, ali ni to da stoji čvrsto na zemlji kada ocenjuje svoj tim.

U četiri kola posle pauze odigrali smo tri utakmice jako dobro i ovu s Proleterom malo slabije. – kaže Lazetić. – Ono što pokazuje kvalitet naših igrača i kakav je ambijent u klubu, upravo je to što smo utakmicu, gde nismo bili na našem pravom nivou, uspeli da rešimo u svoju korist. Bili smo solidni, ne loši, ali ni najbolji što možemo. Bili smo, na primer, mnogo bolji u utakmici protiv Mačve, – podsetio je Lazetić na nedavni meč koji je Metalac zapravo izgubio.

Drugu pobedu posle pauze nad bolje plasiranim rivalom (u 22. kolu savladali su Spartak), Metalcu je protiv Proletera doneo Igor Maksimović. Zahvaljujući preciznom pasu čak sa polovine Metalca, našao se jedan na jedan s golmanom domaćih Vasiljevićem i hladnokrvno, što u takvim prilikama nije lako kao što izgleda, smestio loptu u mrežu.

– U tom trenutku sam više gledao da pogodim loptu kako treba, zato što je teren bio malo lošiji, odskakala je, – rekao je Maksimović. – Pošto je golman već izašao prilično, razmišljao sam i da ga lobujem. Ali sam odsutao, jer je previše visok, i rešio da šutnem pored njega. Na kraju je ispalo vrhunski.

Milanovčani su poveli još u 7. minutu golom Aleksandra Vasiljevića glavom posle kornera. Izjednačio je Leandro Pinto u 30. gotovo na isti način. Gol Maksimovića za konačnih 1:2 stigao je u 12. minutu drugog poluvremena. Utakmici u Novom Sadu prethodio je minut ćutanja zbog smrti Đorđa Balaševića. Sledeći meč Metalac igra na svom terenu protiv TSC-a.

PROLETER – METALAC 1:2 (1:1)