29.11.2020 | 15:00
Stadion "Metalac"
vs

O utakmici

Hladne novembarske večeri zagrejali su nas Metalac i Zlatibor odličnom superligaškom predstavom. Otvorena, borbena utakmica, sa prilikama na obe strane.

Smenjivali su se napadi Metalca i Zlatibora u prvom poluvremenu. Gosti su rešili da se bore za tri boda, ali ih je presekao Prestiž “makazicama” u 16′. Do kraja poluvremena videli smo prilike na obe strane, ali su mreže mirovale.

Metalac je odlično kontrolisao igru u drugom poluvremenu, smanjivao i dodavao “gas” po potrebi. Pogodak Katanića u 63′ demoralisao je igrače Zlatibora koji nakon njega nisu uspeli da se vrate u meč.

Metalac se ovim trijumfom probio na osmo mesto na tabeli, uz utakmicu manje.

Metalac – Zlatibor 2:0 (1:0)
16. kolo Superlige Srbije
Stadion Metalac, 29. novembar 2020.
Sudija: Petar Piper

Strelci: Prestiž 16′, Katanić 63′
Žuti kartoni: Rogač 70′, Grbović 84′ (Metalac) Islamović 73′, Anđelković 73′ (Zlatibor)

Metalac: Puletić, Vlalukin, Vranjanin, Rogač, Vasiljević, Zoćević, Maksimović (Jokić 59′), Milisavljević (Grbović 83′), Prestiž, Kokir (Antonijević 34′), Katanić (Arambašić 83′)
Zlatibor: Čupić, Jezdimirović, Anđelković, Stamenković, Đakovac, Đokić, Petronijević, Janjić (Poček 89′), Krstić, Živanović, Islamović

Otvorena utakmica od samog starta. Igrači Zlatibora pokušavaju da izvrše pritisak na zadnju liniju Metalca, ali igrači Metalca uspešno odolevaju.

Prvi preti Zlatibor. Igrao se 5′ kada Janjić ulazi u šesnaesterac iskosa po desnoj strani, neometan šutira, ali odlično postavljeni Puletić, odbija loptu u korner.

Usledio je pritisak Metalca koji se isplatio u 16′ . Dobra lopta Maksimovića u šesnaesterac Zlatibora, dolazi do Prestiža koji je okrenut leđima golu Zlatibora, prima je grudima i potom efektno makazicama trese mrežu Zlatibora za 1:0.

Pored vođstva, Metalac nastavlja sa napadima.

Opasno preti Zlatibor u 23′. Ispala je odbrana Metalca, Đakovac ušao u šesnaesterac po levoj strani jedan na jedan sa Puletićem, Puletić istrčava da skrati ugao, a Đakovac šutira tik pored leve stative gola Metalca.

Dobar napad Metalca u 36′. Kružila je lopta tečno oko šesnaesterca gostiju, došla do Prestiža koji šutira sa 18m, ali golman Čupić sigurno interveniše.

Do kraja poluvremena videli smo nekoliko dobrih napada i poluprilika na obe strane, ali je rezultat ostao nepromenjen.

Odličan prodor Antonijevića u 48′. Prošao je kompletnu odbranu Zlatibora, ušao u šesnaesterac gostiju, odigrao loptu za Prestiža koji je bio sam ispred golmana Čupića, ali Prestiž loše prima loptu, koja se odbija od njega i odbrana Zlatibora uspeva da interveniše.

Odličan udarac Đokića u 54′ sa ivice šesnaesterca, lopta dodiruje nekoga od odbrambenih igrača Metalca, menja pravac i ide pravo pod prečku, ali fantastični Puletić uspeva da napravi paradu i vrhovima prstiju izbije loptu u korner.

Probija Vlalukin po desnoj strani u 55′, ide paralelno sa gol linijom i prilazi golu Zlatibora, pokušava da odigra povratnu u sredinu, Čupić interveniše ali mu lopta prelazi preko ruke, ide u gol, ali je on iz drugog pokušaja zaustavlja malo ispred gol linije.

Nešto mirniji ritam utakmice na najbolji mogući način prekida Metalac u 63′. Napad po desnoj strani započinje Vlalukin, odigrava do Prestiža, koji najpre odigrava dupli pas sa Katanićem, a potom i asistira Kataniću koji izbegava ofsajd zamku i majstorskim udarcem od leve stative loptu smešta u mrežu Zlatibora, za vođstvo Metalca od 2:0.

Preti Đakovac iz slobodnog udarca u 80′, sa desne strane, ali Puletić odlično interveniše i izbacuje loptu u korner.

Odličan napad i prilika za Metalac u 89′. Brza kontra, lopta dolazi na desnu stranu do Vlalukina on centrira u šesnaesterac, pokušava glavom Prestiž sa 5m, ali ne uspeva da je zahvati dobro.

Do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja.

– Znali smo da je Metalac jedan dobar tim koji ima izuzetno konkretne vezne igrače. Jednostavno danas nismo mogli. Trebali smo u prvom poluvremenu nekoliko puta u završnicama da bolje reagujemo, ali ako ne postigneš gol na strani nemaš čemu da se nadaš. Čestitam Metalcu na zasluženoj pobedi. – rekao je šef stručnog štaba FK Zlatibor, Zoran Njeguš, po završetku meča.

– Čestitao bih igračima Zlatibora na fer i korektnoj igri i na rezultatima koje su postigli u poslednjem periodu i želim im sve najbolje u nastavku prvenstva. Utakmica je bila kakvu smo i očekivali – borba protiv jedne dobre, organizovane ekipe. Bilo nam je na početku malo teško da se prilagodimo da uspostavimo kontrolu što se tiče duela i naših pasova i početak je bio malo slabiji, naravno zaslugom protivnika. Posle gola uspeli smo da uspostavimo igru i mislim da smo bili dobri, posebno u drugom poluvremenu. Na momente smo kontrolisali meč, na momente protivniku prepuštali da ima malo veći posed i svesno smo puštali neke centaršuteve sa strane, jer smo bili bolji u tom srednjem delu terena i na kraju uspeli da dođemo do pobede.

Ja sam zadovoljan, posebno drugim poluvremenom i kako su momci izgledali na terenu od 1. do 90. minuta i kako su odgovorili na izazove koje je ova utakmica donela, koji su bili i fudbalski i nefudbalski. Jako sam ponosan na njih. Nastavljamo našim zacrtanim putem od utakmice, do utakmice i verujem da ćemo se posle ove, zaista teške utakmice dobro odmoriti i da čemo već u četvrtak protiv Rada biti na sličnom nivou kao danas i pokušati da dođemo do još jednog dobrog rezultata. – izjavio je šef stručnog štaba FK Metalac, Žarko Lazetić, nakon meča sa Zlatiborom.

Metalac u narednih 10 dana očekuju čak tri gostovanja, od kojih prvo Radu u odloženoj utakmici 15. kola.

Fotografije: Miroslav Jelisavčić – Piko