Toplog martovskog dana, izmišljenog za fudbal, gledali smo izuzetno zanimljiv duel Metalca i Bežanije. Metalac je u ovom važnom duelu nastupio sa mladim sastavom, čiji je prosek nepune 22 godine. Borili su se fudbaleri Metalca, želeli sva tri boda, ali su im oni ipak izmakli. Na kraju po bod za Metalac i Bežaniju.

Strelci: Savić 21′ (Metalac), Katanić 44′ (Bežanija)
Žuti kartoni: Pajević 43′, Koraksić 69′ (Metalac), Jeremić 64′, Divac 69′, Stojanović 89′ (Bežanija)

Metalac: Kostić, Vranjanin, Đurić, Ilić, Vukadin, Maksimović (Krstić 60′), Pajević, Vukmanović (Ješić 57′), Savić (Plazinić 46′), Mijailović, Koraksić
Bežanija: Rnić, Stojanović, Nedeljković, Jeličić, Divac (Milošević 87′), Katanić, Desančić, Jeremić, Bogdanovski (Tanko 71′), Jovanović (Avram 46′), Stojanović

Pritisak Metalca od starta utakmice. U 6′ odlična akcija Metalca kroz sredinu, brza razmena pasova, Ilić izbija sam pred golmana, ali sudija prekida napad zbog diskutabilnog ofsajda.

Oslobodila se Bežanija pritiska i polako odbila početni nalet Metalca. Svoje prilike je tražila iz prekida. U 18′ Katanić šutira sa ivice šesnaesterca, ali je Kostić siguran.

U 21′ odlična akcija Metalca. Ilić i Mijailović kombinuju na desnoj strani, Mijailović odlično centrira na drugu stativu, lopta dolazi do Đurića koji glavom pronalazi usamljenog Savića na petercu, a on postiže efektan pogodak za vođstvo Metalca od 1:0.

U 26′ kardinalna greška Stojanovića, Savić dobija loptu na tacni, izbija sam pred golmana ali odlaže loptu za Ilića, koji pogađa gol, lopta zaobilazi golmana, ali odbrana gostiju izbacuje loptu sa gol linije.

Umalo da Metalac bude kažnjen već u sledećem napadu, ali se Katanić spetljao, tačnije odlično ga je omeo Koraksić, iako je Katanić bio najbliži golmanu Kostiću.

U 34′ lep napad Metalca. Vukadin proigrava Ilića na levoj strani, on šutira sa ivice šesnaesterca, ali je golman Rnić odlično postavljen.

U 43′ Pajević naivno ruši napadača Bežanije i sudija Delibašić pokazuje na belu tačku. Katanić preuzima odgovornost, šalje Kostića u jednu stranu, a šutira u drugu za 1:1. Izjednačenje u najgorem mogućem trenutku.

Pred poslednji sudijin zvižduk u prvom poluvremenu, još jedna izgledna prilika za Metalac. Đurić odlično vara štopera gostiju, izbija sam pred golmana, šutira snažno, ali pravo u Rnića koji rukama odbija loptu i spašava mrežu Bežanije.

Krenuo je Metalac čvrsto u uvodnim minutima drugog poluvremena, vršio konstantan pritisak na goste, ali nije napravio neku izgledniju priliku.

U 59′ prilika za Bežaniju. Bogdanovski izbija sam ispred Kostića, na ivici šesnaesterca, ali mu Kostić odlično ulazi u šut i grudima brani svoj gol.

U 62 ‘ slobodan udarac za Metalac izvodi Krstić, glavom pokušava Ilić, lopta dobija čudan luk, i pada pod samu prečku, ali se golman Rnić snašao i izbio loptu u korner.

U 73′ posle kornera za Metalac sa desne strane, Vranjanin je najviši u skoku, šutira, ali, lopta prelazi za malo preko prečke gostiju.

Odličan kontra napad Metalca u 76′ minutu povukao je Đurić, proigrao Ješića na suprotnoj strani, Ješić se silovito stuštio ka golu Bežanije, snažno šutira sa 17 metara, ali lopta završava tik iznad prečke gola Bežanije.

Ponovo su Đurić i Ješić bili u glavnim ulogama u 79′, u još jednoj dobroj prilici za Metalac. Odličan prodor Đurića po levoj strani, povratna lopta za Ješića koji iz prve silovito udara sa nekih 10 metara od gola gostiju, ali i ovaj pokušaj završava iznad gola Bežanije.

U 83′ posle dobrog centaršuta Koraksića sa leve strane pokušava Đurić glavom, ali lopta prolazi pored leve stative.

Samo minut kasnije u 84′ odlična polukontra Metalca, Koraksić upošljava Đurića, koji iskosa po desnoj strani izbija sam ispred Rnića, ali je suviše u uglu i golman gostiju uspeva da odbrani njegov udarac.

U 86’ ponovo uporni Đurić. Izborio se za udarac sa 18 metara po sredini, ali šutira pravo u Rnića.

Do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja.

Sledeći duel ekipu Metalca očekuje u subotu, 23. marta, kada gostuje Budućnosti iz Dobanovaca.