04.09.2019 | 20:00
Stadion "Metalac"
vs

O utakmici

Idealni vremenski uslovi, odlično pripremljen teren, navijači raspoloženi za fudbal, svi uslovi za kvalitetnu fudbalsku predstavu bili su ispunjeni. Rano primljen gol Metalca, iz prvog udarca ka golu plavih, odredio je dalji tok utakmice. Plavi su napadali, beli su se grčevito branili i na kraju odbranili, najviše zahvaljujući golmanu Trifunoviću.

Metalac – Smederevo 1924 0:1 (0:1)
7. kolo PLS, Stadion “Metalac”, 04. septembar
Sudija: Marko Srećković

Strelci: Basrak 6′
Žuti kartoni: Stojković 19′, Rakić 45′, Rnić 90′ (Smederevo 1924)

Metalac: Šćekić, Gojković, Vranjanin, Gočanin, Grbović (Savić 72′), Katanić, Zoćević (Maksimović 58′), Jokić, Vukmanović, Mijailović (Nović 80′), Koraksić

Smederevo 1924: Trifunović, Marković, Stojković (Ilić 62′), Mirkov, Agon (Matijević 82′), Mršulja, Rnić, Stanimirović, Rakić (Đorđević 71′), Basrak, Bajić

Upornost Grbovića stvorila je prvu šansu za Metalac već u 3′. Borio se Grbović, oduzeo loptu gostujućim igračima, uputio dobar centaršut u srce šesnaesterca, koji glavom pokušava da kruniše Vukmanović, ali je golman Trifunović na mestu.

Igrao se 6′ kada gosti upućuju prvi udarac ka golu Metalca i postižu pogodak. Iskoristili su igrači Smedereva smušenost u odbrani Metalca, tečna akcija gostiju, lopta ide od noge do noge, Rnić pronalazi Basraka, koji je udarcem sa 8 metara, ispod Šćekića, šalje u mrežu za vođstvo Smedereva od 0:1.

Samo minut kasnije ponovo Vukmanović probija po desnoj strani, ulazi u šesnaesterac, najbliži je golmanu, ali je suviše koso i Trifunović nogom uspeva da zaustavi njegov pokušaj.

Slobodan udarac za Smederevo sa 25 metara, u 9′ minutu utakmice, odlično je izveo Rakić, gađao donji desni ugao, ali Šćekić dobro interveniše.

Pojačali su pritisak na goste igrači Metalca, ali su dosta grešili u poslednjoj trećini. Gosti su pokušali da to kazne kontranapadima, ali nisu došli do neke izgledne prilike.

Odlična akcija Metalca u 26′ minutu, maestralan potez Jokića koji se oslobađa čuvara na ivici šesnaesterca po sredini i pronalazi usamljenog Mijailovića desno, koji utrčava u šesnaesterac iskosa po desnoj strani, ali smo na kraju videli nešto između šuta i centaršuta i golman Trifunović uspeva da interveniše.

Sve je opasniji Metalac, gosti se sve grčevitije brane, ali je na semaforu i dalje stajalo 0:1.

U 35′ akciju Metalca na levoj strani započinje Zoćević, dodaje loptu Koraksiću, Koraksić centrira u šesnaesterac, na 9 metara od gola gostiju gde je usamljen Vukmanović, koji šutira glavom ali lopta prolazi nedaleko pored desne stative gola Smedereva.

Do kraja prvog poluvremena plavi su napadali, stezali obruč oko gola gostiju, ali su se beli uspešno branili.

Napadao je Metalac ali nije stvorio izglednu šansu do 56′. Tekla je akcija po desnoj strani lopta je došla do Grbovića, on odlično upošljava Jokića, koji je 1 na 1 sa golmanom na 3 metra od gola, ali Trifunović uspeva da mu uđe u šut i da je nogom odbije u korner.

Ponovo je pokušao Jokić 2 minuta kasnije, udarcem sa 18 metara, ali njegov pokušaj završava iznad prečke.

U 60′ videli smo topovski udarac Jokića sa ivice šesnaesterca koji je išao pod samu prečku, ali je golman Trifunović krajnjim naporom izbio loptu u korner.

U 66′ Gočanin pronalazi novajliju Maksimovića koji šutira sa 19 metara po sredini, ali lopta prolazi pored desnih rašlji gola Smedereva. Samo minut kasnije dobar kontranapad Metalca, lopta stiže na levu stranu do Katanića, koji je na 6 metara od gola, najbl8ži golmanu, ali šutira neprecizno.

Maksimović ponovo pokušava razornim udarcem u 80′ gađa gornji desni ugao, ali raspoloženi Trifunović fantastičnom paradom odbija njegov pokušaj u korner.

Posle niza loše izvedenih kornera igrača Metalca, konačno jedan dobro izveden u 82′ Nović je sam, postavlja glavu, ali za malo kasni i ne uspeva da je sprovede u gol.

Kako se utakmica bližila kraju domaći sve nervozniji, a gosti koriste svaku priliku da razvodnje igru, što su često činili tokom utakmice . U tome se naročito istakao Bajić koji je tri puta tražio lekarsku pomoć u razmaku od 10 minuta.

Metalac je pokušavao dugim loptama, ali bez uspeha. Do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja.

U narednom kolu, koje je na programu u nedelju, ekipa Metalca dočekuje Sinđelić.