08.09.2019 | 20:00
Stadion "Metalac"
vs

O utakmici

Osme septembarske večeri gledali smo Metalac i Sinđelić, u osmom kolu Prve lige Srbije. Vremenski uslovi za fudbal kakvi se samo poželeti mogu, na terenu poput tepiha, doneli su nam uzbudljiv i kvalitetan meč. Rano vođstvo Metalca, “otvorilo” je Sinđelić i doprinelo da uživamo u goleadi na stadionu kraj Despotovice. Četiri pogotka u prvom i dva u drugom poluvremenu, za konačnih Metalac – Sinđelić 4:2.

Metalac – Sinđelić 4:2 (3:1)
8. kolo PLS
Stadion “Metalac”, 08. septembar
Sudija: Pavle Ilić

Strelci: Katanić 4′, 39′, Grbović 25′, Mijailović 74′ (Metalac) Đurić 29′, Tomović 72′ (Sinđelić)
Žuti kartoni: Vukmanović 7′, Koraksić 23′, Jokić 29′, Gočanin 79′ (Metalac) Đurić 33′, Cakić 90′ (Sinđelić)

Metalac: Šćekić, Maksimović (Gočanin 60′), Gojković, Vranjanin, Ješić, Grbović, Katanić (Nović 82′), Jokić (Savić 76′), Vukmanović, Mijailović, Koraksić

Sinđelić: Vukašinović, Bumbar, Žang (Tomović 68′) Branković, Vučićević, Đurić, Cakić, Sićović, Milićević (Korhovoj 68′), Ilić (Veselinović 46′), Goranović

Fudbaleri Sinđelića krenuli su povučeno u uvodnim minutima utakmice, a Metalac agresivno.

Već u 4′ videli smo odličan napad Metalca, lopta je došla do Maksimovića koji je poslao fenomalan pas u dubinu ka Kataniću, koji izlazi sam ispred golmana Vukašinovića i rutinski trese mrežu gostiju za vođstvo Metalca od 1:0.

Nije se Metalac povukao posle vođstva, već je nastavio sa napadima.

U 13′ ponovo Maksimović odlično pronalazi Katanića koji munjevito ulazi šesanesterac, ali ovog puta odbrana gostiju bolje reaguje i loptu izbacuje korner. Korner sa leve strane izvodi Ješić, šutira direktno u gol, ali krajnjim naporom golman je ponovo izbacuje u korner, ovog puta sa desne strane. Nakon kornera, lopta se odbija do Koraksića, koji je na duboko na polovini gostiju, ali najbliži golu Metalca. On odigrava povratnu loptu, ali greši i igrač Sinđelića Đurić dolazi do nje. Munjevito je Đurić povukao kontru i izbija sam ispred golmana Metalca Šćekića, ali mu se Šćekić baca u noge i uspeva da izbije loptu i tako sačuva svoj gol.

Daleko je lopta putovala u 21′, niko je od igrača Metalca nije pokupio, ali jeste Žang, ulazi u šesnaesterac, sam je ispred Šćekića, pokušava da mu šutne kroz noge, ali raspoloženi Šćekić zaustavlja njegov pokušaj.

Samo minut kasnije probija Mijailović po desnoj strani, šalje centatšut u srce šesnaesterca, lopta dolazi do Grbovića koji pokušava glavom, ali gosti uspevaju da se odbrane i loptu odbiju na 17 metara od svog gola gde je čeka Koraksić, šutira, ali za malo preko prečke.

Akciju Metalca u 25′ započeo je Koraksić, pronalazi Katanića, a on šalje loptu na ivicu šesnaesterca sa leve strane ka Grboviću, koji je kupi i utrčava u šesnaesterac, obilazi Vukašinovića ulevo i trese mrežu za 2:0.

Samo 4′ kasnije, u 29′, loptu na 18 metara od gola Metalca dobija Đurić, maestralno šutira u desne rašlje gola Metalca i pogađa ih za 1:2. Šćekić je paradom samo ulepšao pogodak Đurića.

U 35′ dobar napad Metalca u režiji Grbovića i Maksimovića po levoj strani, lopta dolazi do Katanića koji ulazi u šesnaesterac iskosa sa leve strane, šutira, ali golman Vukašinović uspeva da odbije loptu u korner.

Ponovo Metalac dolazi do dva gola prednosti u 39′. Ješić seče napad gostiju i pronalazi Maksimovića, on loptu šalje ka Grboviću, Grbović u šesnaestercu pronalazi Katanića koji je ponovo iskosa levo, ali ovog puta majstorski prebacuje Vukašinovića koji se “bacio” i postiže svoj drugi pogodak na meču za vođstvo Metalca od 3:1.

Nastavio je Metalac sa napadima. Do kraja poluvremena videli smo još par pokušaja plavih, ali bez veće opasnosti po gol Sinđelića.

Prvu priliku u drugom poluvremenu imali su igrači Metalaca posle kornera u 46′. Korner sa leve strane izvodi Ješić, pronalazi Grbovića koji je usamljen na 8 metara od gola gostiju, šutira glavom, ali je odlično postavljen Vukašinović.

Imali su gosti slobodan udarac u 53′ sa 23 metara od gola Metalca, po sredini. Šutirao je Cakić, ali se lopta od živog zida odbila u korner. Dugo je trajao napad Sinđelića nakon kornera. Lopta dolazi do Đurića koji se nalazi u šesnaestecu Metalca, “lažnjakom” se oslobađa čuvara, šutira, ali Šćekić dobro interveniše.

Krenuli su angažovanije ka golu Metalca gosti iz Beograda, ali su Milanovčani uspeli da odole pritisku i da težište igre ponovo vrate pred gol Sinđelića.

Metalac je u ovom periodu igre najviše pretio iz polukontri.

U 67′ Koraksić odlično centrira u šesnaesterac Sinđelića, loptu glavom zahvata Vukmanović, ali šutira pored gola.

Igrao se 72′ kada je Sinđelić napadao po levoj strani, lopta se nekoliko puta odbila od domaćih i gostujućih igrača, pre nego što je stigla do Tomovića, koji pogađa bližu stativu gola Metalca i smanjuje prednost domaćih na 3:2.

Metalac samo dva minuta kasnije, u 74′ ponovo beži na dva gola prednosti. Slobodan udarac sa 26 metara udaljenosti og gola Sinđelića izveo je Ješić, loptu grudima odbija štoper gostiju, ona se odbija do Vukmanovića, koji šutira sa 10 metara, ali gosti blokiraju i njegov udarac, ali lopta dolazi do Mijailovića koji je na levoj strani šesnaesterca, on šutira snažno po zemlji i ispod odbrane i golmana gostiju loptu šalje u mrežu za 4:2.

U 79′ penal za goste. Posle napada Sinđelića po desnoj strani, lopta je ušla u šesnaesterac, Gočanin ruši protivničkog igrača i sudija Ilić mu dodeljuje žuti karton i svira jedanaesterac za goste. Odgovornost preuzima Cakić, šutira po sredini i prebacuje ceo gol na radost milanovačke publike.

U 88′ Koraksić probija odbranu gostiju po levoj strani, ulazi u šesnaesterac šutira po zemlji, ali pored gola Beograđana.

Dobar kontranapad Sinđelića videli smo u 89′ posle koga je Tomović izbio sam pred golmana Šćekića, ulazi u šesnaesterac, šutira, ali Šćekić ponovo fenomenalno reaguje i brani njegov udarac.

Do kraja utakmice nije bilo većih iznenađenja.

Sledeći duel fudbalere Metalca očekuje narednog vikenda, kada gostuju Zlatiboru.