05.08.2020 | 19:00
Stadion "Metalac"
vs

O utakmici

Prohladne ali prijatne avgustovske večeri Metalac je prvi put bio domaćin u ovosezonskom izdanju Super lige Srbije. Idealni vremenski uslovi, odlično pripremljen teren, ali je nedostajala publika da ugođaj bude potpun. Imali smo priliku da gledamo odličnu superligašku predstavu u kojoj je na kraju slavio Metalac. Mačva je bolje otvorila meč, došla do brzog vođstva, ali su igrači Metalca uspeli da izjednače nakon 10 minuta. Taj izjednačujući pogodak dao je neophodnu dozu samopouzdanja igračima Metalca koji su od tog trenutka preuzeli inicijativu i uspeli da preokrenu rezultat do kraja poluvremena. U drugom poluvremenu igrači Metalca usporili su igru, odličnom postavkom na terenu zaustavljali su akcije Mačve u samom začetku, napadali kada god su imali priliku i na kraju uspeli da dođu do prve pobede u Super ligi ove sezone.

Metalac – Mačva 2:1 (2:1)
02. kolo SLS
Stadion Metalac, 05. avgust 2020.
Sudija: Marko Ivković

Strelci: Pecelj 25′, Vasiljević 43′ (Metalac) Marković 16′ (Mačva)
Žuti kartoni: Mbongu 14′, Vlalukin 45′, Katanić 85′, Grbović 87′ (Metalac) Marković 15′, Ristivojević 36′, Ivić 64′, Obrovac 72′, Milinković 90′ (Mačva)

Metalac: Puletić, Pecelj, Maksimović (Gočanin 81′), Anđelković, Đurić (Grbović 76′), Vasiljević, Katanić, Zoćević, Jokić, Vlalukin, Mbongu (Popović 34′)

Mačva: Gordić, Pejović, Ivić (Knežević 86′), Marković, Dabić, Mijailović, Dukić (Obrovac 61′), Zukanović (Šušnjar 80′), Ristivojević, Adamović, Božić (Milinković 61′)

Na početku meča Aleksandar Katanić je dobio pehar za najboljeg strelca Prve lige Srbije u sezoni 2019/20.

Otvorena utakmica, visokog tempa od samog početka.

Prvi do prilike dolaze igrači Mačve u 6′. Posle duplog pasa sa Adamovićem, Marković izbija sam pred Puletića, ali se nalazi iskosa sa leve strane i njegov šut završava za malo iznad prečke gola Metalca.

U 10′ lopta dolazi do Katanića na ivici šesnaesterca, on se okreće, ulazi u šesnaesterac sa leve strane, šutira po zemlji, ali pravo u golmana Gordića.

Brz napad Mačve u 16′, lopta dolazi na levu stranu do Markovića on se pomera ka sredini, pravi sebi prostor za udarac, šutira po zemlji sa ivice šesnaesterca i lopta uza samu stativu završava u mreži Metalca, za vođstvo Mačve od 0:1.

Već u sledećem napadu stopostotna prilika za Metalac. Igrao se 18′ kada posle akcije Metalca lopta dolazi do Zoćevića na desnu stranu, on šalje idealan centaršut za Đurića koji šutira glavom neometan sa peterca ali za malo preko gola Mačve.

Odlična kontra Mačve u 22′. Nakon kornera Metalca ponovo su u glavnim ulogama bili Adamović i Marković. Adamović šalje odličan pas za Markovića koji izbija sam ispred Puletića, ali njegov udarac završava preko prečke gola domaćih.

Samo tri minuta kasnije Metalac po nepisanom pravilu kažnjava Mačvu za propuštenu priliku. Igrao se 25′ kada je nakon napada Metalca po desnoj strani lopta stigla na levu do Pecelja, on šutira sa 17 metara, lopta je na putu ka golu okrznula nekog iz odbrane domaćih i završila u mreži iza leđa golmana Gordića za 1:1.

Nakon izjednačenja Metalac preuzima inicijativu i konstantno napada.

U 28′ Prestiž pronalazi Đurića u šesnaestercu Mačve, on ima igrača gostiju ispred sebe, ali je na pet metara od gola, koristi prostor da uputi udarac ali mu lopta prelazi preko noge i završava iznad gola Mačve.

Nastavlja Metalac sa napadima. Šutira Maksimović u 30′ sa ivice šesnaesterca ali Gordić odlično interveniše.

U 33′ odlična dubinska lopta Jokića u šesnaesterac Mačve, Maksimović je najbliži golmanu gostiju ali ima odbrambenog igrača na leđima koji uspeva da ga omete i izblokira njegov udarac nakon čega lopta odlazi u korner.

Napada Metalac konstantno, gol “visi u vazduhu” ali igrači Mačve uspevaju da se odbrane.

Kruniše Metalac svoju inicijativu u 43′. Nakon kornera sa leve strane, lopti glavom skreće pravac neko od napadača Metalca, lopta pada na drugu stativu, iz pada šutira Vasiljević i smešta je u mrežu za preokret i vođstvo Metalca od 2:1.

“Spustio je loptu” Metalac početkom drugog poluvremena. Imali su plavi posed, usporavali tempo igre, ali su i napadali.

Ipak prva je zapretila Mačva. Nakon odbijene lopte volej udarcem sa 25 metara pokušava Ivić, upućuje oštar udarac ali Puletić odlično reaguje. Nedugo zatim u prilici je i Milinković ali šutira pored gola.

Topovski šutira Katanić u 70′ iskosa sa desne strane, ali Gordić uspeva da sačuva svoju mrežu. Već u sledećem napadu Popović prodire po levoj strani, odlično prolazi,
šutira sa ivice šesnaesterca ali je odlično postavljen golman Gordić.

Nakon kornera za Metalac sa desne strane u 80′ makazicama pokušava Anđelković ali njegov udarac završava iznad gola Mačve.

Pokušavaju igrači Mačve da dođu do izjednačenja, ali ne uspevaju da nadigraju odbranu domaćih.

Metalac je na najbolji mogući način iskoristio prednost domaćeg terena i upisao prva tri boda ove sezone.

U sledećem kolu Metalac gostuje ekipi Spartak ŽK.