Metalac Kolorado: Koljajić, Vukašinović, Milanković, Jeremić, Arsenijević, Rosić, Petrović P, Bajić, Martinović, Čepić, Petrović J, Đorđević, Urošević.
Oplenac: Jakovljević, Doderović, Milovanović P, Živanović, Milovanović Ž, Simić, Brkić.

Strelci: Milanković 3′ i 9′, Urošević 4′, Vukašinović 7′, 8′ i 38′, Petrović 20′, Jeremić 22′, Arsenijević 24′, Bajić 39′ (Metalac Kolorado), Doderović 12′ i 34′, Milovanović 19′, Brkić 29′, Simić 29′ (Oplenac)
Opomene: Koljajić 18′, Martinović 27′ (Metalac Kolorado), Simić 39′ (Oplenac)

Gosti iz Topole, sa samo dve izmene, nisu uspeli da utakmicu učine rezultatski zanimljivom. Pitanje pobednika se nije postavljalo, ali su cirkuzanti u pojedinim trenucima dozvolili protivniku da se razigra, svojim nonšalatnim pristupom kod rezultata 8:2. Daleko od toga da ekipa Topole nema kvalitet. Nekoliko igrača, predvođenih Doderovićem, pokazali su da su odlični igrači.

Od samog starta utakmice “cirkuzanti” su krenuli jakim, visokim presingom. Gosti iz Topole imali su problema u tim trenucima da prenesu loptu na protivničku polovinu.

Već u 3′ golman gostiju započinje napad, Milanković krade loptu, i pogađa leve rašlje za 1:0.

Koliko je Urošević nedostajao pokazao je u 4′ kada je topovskim udarcem sa 10 metara doveo Kolorado u vođstvo od 2:0.

Odličnu igru Metalac Kolorada u tim trenucima kruniše Vladimir Vukašinović, pogotkom za laganih 3:0 posle 7 minuta utakmice.

Proigrao je Rosić Vukašinovića u 8′, a ovaj drugim pogotkom za 2 minuta nagoveštava pobednika. 4:0 za Kolorado.

Iz odlične akcije, Jeremić udarcem po zemlji pogađa stativu iako je golman vec savladan. Igrao se 9′. Samo 20 sekundi kasnije Milanković najpre pogađa stativu, a potom dobija dobru loptu i šutom iz pada dovodi Metalac Kolorado u vođstvo od 5:0.

Tek tada se bude gosti. U 10′ i njihov napad zaustavlje stativa. Raspoloženi Milanković ponovo pokušava, ali njegov udarac završava tik pored leve stative gola Oplenca.

Pokušali su igrači Kolorada da isprobaju igru sa 5 igrača u polju. To koriste gosti, tačnije Doderović i u 12′ smanjuje rezultat na 5:1.

Utakmica dobija na tempu i šanse počinju da se smenjuju na obe strane. Istakla su se oba golmana u tim trenucima. Koljajić je branio rukama, nogama i kukovima.

U 19′, nakon kornera za Kolorado koji je uzveo Jeremić, gosti seku loptu, vuku kontru po levoj strani, lopta stiže do Milovanovića na desnoj koji pogađa nebranjeni gol za 5:2.

Bombe Petrovića prolazile su tik pored stativa sve do 16 sekundi pre kraja poluvremena. Korner sa leve strane izveli su “cirkuzanti”, posle koga Petrović hvata volej sa desne strane iskosa na 9m od gola gostiju. Lopta prolazi ispod golmanove ruke za konačan rezultat poluvremena, 6:2.

Gosti su bolje otvorili drugo poluvreme i stvorili nekoliko dobrih prilika, ali su Koljajić i odbrana Kolorada na visini zadatka.

U jeku napada Oplenca, dobar napad Metalac Kolorada završava Jeremić u 22′ za 7:2. Dva minuta kasnije, posle još jednog kornera za domaće, Arsenijević u 24′ pogađa za 8:2.

Koljajić odlično brani večeras i ubira aplauze prisutne publike. Efektnim udarcem glavom, od prečke gosti smanjuju na 8:3. Par sekundi kasnije, samo što se krenulo sa centra, gosti koriste grešku domaćih za 8:4.

Odmah je Vuksanović zatražio tajm aut da uozbilji svoje mlade igrače.

Ohrabreni gosti vrše pritisak, sve silovitije napadaju i sve su češće pred golom domaćih. Nakon kornera sa leve strane smanjuju rezultat na 8:5.

Imao je Oplenac veliku šansu da još smanji rezultat, ali je na sreću, Doderović iz šuta u padu omašio prazan gol.

U 38′ kontru po levoj strani vuče Vukašinović, nakon što je oduzeo loptu gostujućim igračima. Dolazi pred gol gostiju, varkom tela se oslobodio protivnika i silovitim udarcem u bliži ugao povećava prednost Metalac Kolorada na 9:5.

Aut sa leve strane u visini deveterca izvodi Martinović, gađa u nogu Bajića, koji šutira maestralno iz prve po zemlji, u bliži ugao za konačnih 10:5.

Imali su do kraja gosti priliku da posle kaznenog udarca smanje rezultat, ali je Doderović prebacio gol.

U narednom kolu, Metalac Kolorado gostuje ekipi Kosjerića.