09.11.2019 | 13:30
Stadion "Karađorđe"
vs

O utakmici

Krajnje neobičan i nesvakidašnji meč viđen je na stadionu “Karađorđe” u Novom Sadu, u okviru 18. kola Prve lige Srbije, u kome je Kabel savladao Metalac rezultatom 3:1. Sudija Đorđić dosudio je pet jedanaesteraca, koji su izvedeni šest puta (penal za Kabel ponovljen nakon odbrane Šćekića), 11 žutih i 2 crvena kartona (igraču Kabela i pomoćnom treneru Metalca). Na kraju, šesti prvenstveni poraz Metalca.

Kabel – Metalac 3:1 (1:1)
18. kolo PLS
Stadion “Karađorđe”, Novi Sad, 09. novembar
Sudija: Miloš Đorđić

Strelci: Karać 44′ (ku), Govedarica 73′ (ku), Petrović 88′ (ku) (Kabel), Katanić 22′ (ku) (Metalac)

Žuti kartoni: Bjeković 20′, Vukliš 45′, Bihorac 60′, Kočović 67′, Govedarica 75′, Dražić 90′ (Kabel), Pajević 3′, Šćekić 25′, Zoćević 56′, Nović 85′, Maksimović 87′ (Metalac)
Crveni karton: Bihorac 60′ (drugi žuti)

Kabel: Vukliš, Bjeković, Petrić, Pantelić, Petrović, Jovanić (Vladić 82′), Kočović, Karać (Dražić 68′), Nebo (Ilić 61′), Bihorac, Govedarica
Metalac: Šćekić, Gojković, Vranjanin, Grbović, Katanić, Zoćević (Maksimović 63′), Pajević (Nović 81′), Jokić, Mlađović, Mijailović, Vlalukin (Koraksić 67′)

Sudija Đorđić je prvi put na belu tačku pokazao u 20′ kada je duel Grbovića i Bjekovića okarakterisao kao jedanaesterac za Metalac. Precizan sa bele tačke bio je Katanić, za 0:1.

U 36′ sudija Đorđić drugi put svira kazneni udarac za Metalac, nakon situacije u kojoj su učestvovali Kočović i Vlalukin. Golman Vukliš ovog puta uspeva da odbrani udarac Katanića.

Dva minuta pre kraja prvog poluvremena, nakon kornera za Kabel, lopta pogađa Mlađovića u ruku i sudija svira prvi penal za Kabel. Karać izvodi najstrožu kaznu i poravnava rezultat na 1:1.

Pre isteka prvog poluvremena dobru priliku za Metalac nije iskoristio Grbović, čiji je udarac glavom sa 5 metara najpre zaustavio golman Vukliš, a potom odbrana Kabela uspeva da izbaci loptu u korner.

Nebo Žunior propustio je priliku za Kabel u nastavku. Bio je u kontri, najbliži golmanu Šćekiću, ali ga je sustigao Mijailović, uspeo da ga omete, a golman Šćekić zaustavlja njegov loš pokušaj.

U 59′ dobar pokušaj Mijailovića, ali Vukliš još jednom siguran.

U sledećem napadu, nakon prekršaja domaćih nad Vranjaninom, Bihorac dobija dva žuta kartona zbog prigovora i Metalac ostaje sa igračem više. Zoćević dobro šutira iz slobodnog udarca, ali Vukliš brani.

U 73′ Vranjanin prilazi iza leđa Jovaniću u šesnaestercu Metalca, a sudija Đorđić je to okarakterisao kao odgurivanje i svira četvrti penal na meču, drugi za Kabel. Precizan sa bele tačke je Govedarica, za vođstvo domaćih od 2:1.

Duel Maksimovića i Petrovića sudija Đorđić okarakterisao je kao treći jedanaesterac za domaće. Igrao se 88′. Jedanaesterac izvodi Govedarica, a golman Šćekić brani njegov udarac. Sudija Đorđić ponavlja izvođenje jedanaesterca zbog ranijeg ulaska igrača u šesnaesterac. Ovog puta najstrožu kaznu izvodi Petrović i postavlja konačan rezultat, 3:1.

U narednom kolu Metalac dočekuje ekipu Dinama iz Vranja.