07.07.2020 | 16:00
Stadion "Švajcarija"
vs

O utakmici

Fudbaleri Metalca su u utorak 07. jula odigrali prvu kontrolnu utakmicu u okviru priprema na Zlatiboru. Na „Švajcariji“ su se sastali sa Inđijom i posle dobre igre savladali superligaša sa 3:0 (1:0). Milanovčani su bili bolji rival tokom čitave utakmice, a rezultat je mogao biti i ubedljiviji.

Već na samom početku, posle visokog presinga na protivnika ispred njegovog šesnaesterca, Maksimović je prekinuo napad Inđije, lopta je došla do Jokića, koji spretno šalje loptu u nebranjeni deo gola. Imali su Milanovčani u prvom poluvremenu još tri lepe prilike iz kojih su mogli povećati prednost, ali se mreža „Inđije“ u ovom delu susreta nije više zatresla. Najbolju priliku imao je Prestiž u 31. minutu, kada je Jokić odlično proigrao napadača „Metalca“, koji je izašao sam ispred golmana, ali golman izlazi kao pobednik iz ovog duela.

I u drugom poluvremenu Milanovčani su konkretniji i imaju više od igre. Do promene rezultata dolazi u 22. minutu drugog poluvremena, kada je Čumić uspeo da „ukrade“ loptu protivničkom golmanu, a Prestiž je pratio akciju i odbijenu loptu šalje u praznu mrežu. Rezultatsku tačku na ovu utakmicu stavio je Čumić sedam minuta kasnije, kada je spretno reagovao nakon ubacivanja sa strane.

Šef stručnog štaba Žarko Lazetić je priliku pružio svim igračima u pogonu, pa je Metalac susret započeo u sastavu: Puletić, Vlalukin, Antonijević, Vranjanin, Milićević, Gočanin, Maksimović, Jokić, Popović, Prestiž i Đurić, a u igru su još ušli: Zoćević, Anđelković, Čumić, Vlaović, Desančić, Milinković, Mijailović, Golović i Pecelj. Zbog povreda nisu igrali Katanić i Grbović.

Naredni rival Milanovčanima će biti Rad iz Beograda, a susret se igra u subotu 11. jula, takođe na „Švajcariji“.

Fotografije: Miroslav Jelisavčić – Piko