12.02.2020 | 12:00
Stadion Lugovi, Budva
vs

O utakmici

U sredu, 12. februara ekipa Metalca odigrala je još jednu kontrolnu utakmicu, ovog puta protiv ekipe OFK Grbalj. Metalac je odigrao dobru, takmičarsku utakmicu, na izuzetno teškom terenu stadiona “Lugovi” protiv solidne ekipe Grblja, kojoj je ovo bila generalna proba pred početak nastavka sezone u sledeću sredu, kada u goste idu Rudaru iz Pljevalja.

Nezaslužen poraz Metalca koji je bio bolji rival i ponovo propustio 4-5 prilika iz kategorije nepromašivih. Grbalj je do pobede došao posle kaznenog udarca, dosuđenog u korist crnogorske ekipe, na opšte iznenađenje svih prisutnih.

Grbalj – Metalac 1:0 (0:0)
Stadion Lugovi, Budva, 12. februar 2020.

Strelac: Burzanović (ku) 80′

Metalac: Puletić (Šćekić 45′), Mijailović, Gočanin, Vranjanin, Vančagović (Vićentijević 45′), Grbović, Anđelović (Jokić 45′), Zoćević (Maksimović 45′), Prestige (Đurić 45′), Popović (Marjanović 60′), Katanić (Čumić 60′)

FK Metalac

U prvom poluvremenu uglavnom se igralo na sredini terena. Jedini udarac ka golu Metalca, Grbalj je uputio u 22′ kada je Simović posle prekida loptu zahvatio glavom, koju je Puletić lako pokupio. Sa druge strane naši igrači su nekoliko puta opasno zapretili i nisu iskoristili nekoliko povoljnih prilika da prvo poluvreme reše u svoju korist.

Najbliži golu bio je Popović koji je u 37′ promašio prazan gol, nakon velike greške golmana domaćih. Izglednu priliku nije iskoristio i Prestiž, nakon odličnog solo prodora Katanića i asistencije ka reprezentativcu Konga. Vredan pomena je još i pokušaj Zoćevića sa 20m, kao i udarac Mijailovića posle kombinacije iz prekida.

Drugo poluvreme donelo je nešto otvoreniju igru na obe strane. Katanić je dva puta bio sam pred golmanom Jelovcem i oba puta je mreža domaćih mirovala, stiče se utisak zahvaljujući teškom terenu za igru, jer je loptu zaista bilo teško kontrolisati. Najbolju priliku propustio je Marjanović, koji je u 77′ izbio sam pred golmana Grblja i propustio da realizuje još jednu priliku našeg tima.

Gosti su u drugom poluvremenu jedini put pripretili preko Kovalenka koji je šutirao iskosa, ali ipak preko gola Šćekića. Prelomni trenutak utakmice, ispostavilo se, bio je već opisan jedanaesterac dosuđen u korist Grblja u 80′ susreta, koji je u gol pretvorio Burzanović.

Utakmicu su zbog lakših povreda propustili Gojković, Vlalukin i Mlađović.

Poslednju utakmicu na pripremama u Crnoj Gori naš tim će odigrati u subotu, protiv ekipe Bokelja iz Herceg Novog, nakon čega se vraća u Gornji Milanovac.