Omladinci i kadeti neporaženi protiv Loznice

FK Metalac kadeti

Omladinci i kadeti Metalca dočekali su neugodnu ekipu Loznice u okviru 12. kola omladinske i kadetske lige FSRZS. Omladinci su slavili, dok se meč kadeta završio nerešenim rezultatom.

OMLADINCI:

Metalac – Loznica 4:2 (2:0)

XII kolo I omladinske lige FSRZS

Pomoćni teren FK Metalac, 29. oktobar

Strelci: Petrović Luka 27′, Radojičić u 44′, 66′ i 68′ (Metalac), Arifović Omer 53′, Jovičić 70′ (Loznica)

Metalac: Petrović, Lazarević, Jovičić (Savić), Markiš, Milićević I, Maksimović (Pavlović), Milinković (Kostić), Milićević B, Petrović L. (Tomović), Radojičić, Milanović.

Loznica: Antonić, Blagojević, Mijailović, Avramović, Arifović Osman, Aleksić, Čelić, Arifović Omer, Jovičić, Bogdanović, Mićić.

U okviru XII kola Prve omladinske lige omladincima Metalca u goste je došla veoma dobra ekipa Loznice, koja je po igri pokazala da ne zaslužuje mesto u donjem delu tabele.

Na terenu sa veštačkom travom viđen je izuzetan, dinamičan fudbal, vodila se otvorena igra, sa dosta golova i pregršt šansi na obe strane.

Prvi gol za Metalac postigao je Luka Petrović, kada je posle proigravanja Maksimovića, loptu petom sproveo u Antonićevu mrežu.

Što nije više golova viđeno u prvom poluvremenu, najveći su „krivci“ golmani, Petrović na jednoj, koji je dva puta izlazio kao pobednik u situaciji jedan na jedan i Antonić, koji je dva puta skinuo loptu sa glave Petroviću i Radojičiću.

U samom finišu prvog poluvremena, Petrović je lepo prošao po desnoj strani, vratio pod lakat loptu, a na nju natrčao Radojičić i rutinski je smestio u prvi ugao.

Drugo poluvreme se takođe igralo otvoreno na obe strane, a golove su još postigli,večeras izuzetno raspoloženi Radojičić, dva za Metalac i Omer Arifović i Jovičić za Loznicu.

U okviru sledećeg kola omladinci Metalca gostuju ekipi Mladosti iz Lučana, kada igraju derbi jesenjeg dela prvenstva. Utakmica se igra u nedelju sa počekom u 13h.

KADETI:

Metalac – Loznica 1:1 (1:1)

XII kolo I kadetske lige FSRZS

Strelci: Milovanović V. 27′ (Metalac), Kapetanović 39′ (Loznica)

Metalac: Spasojević, Jevtović, Savković, Mijatović, Milivojević, Pešović, Milovanović D, Gavrilović, Urošević, Milovanović V, Ćirković. U igru ušli: Luković, Glišović, Miletić, Petrović I.

Loznica: Stanimirović, Novaković, Trifunović, Pavlović, Babić, Marković, Stojanović, Vagurić, Živanović, Kapetanović, Ivanović. U igru ušli: Bjelica, Cerovac, Ilić.

Kadeti Metalca su u okviru XII kola Prve kadetske lige dočekali četvrtoplasiranu ekipu Loznice i odigrali nerešeno 1:1. Loznica se predstavila kao vrlo čvrsta i organizovana ekipa, koja se sa razlogom nalazi u samom vrhu prvenstvene tabele. Metalac je odigrao odvažno i u većem delu susreta bio bolji protivnik, koji nije uspeo, pogotovo u drugom poluvremenu, da iskoristi par stopostotnih prilika.

U 27′ Metalac je poveo preko Milivanović V, preciznim šutom sa desne strane. Loznica je pretila iz kontri i polukontri, pa je posle jedne od njih Kapetanović u 39′ poravnao rezultat.

Ispostavilo se da će to biti i konačan ishod meča, iako je Metalac tokom celog drugog poluvremena bio bolji rival, ali nije uspeo da savlada čvrstog protivnika. Izgledne prilike da rezultatski “slome” goste propustili su Milovanović V i Urošević, ali i pored toga kadeti mogu biti zadovoljni, jer je niz utakmica bez poraza nastavljen.

U sledećem, XIII kolu, Metalac gostuje ekipi Mladosti iz Lučana.